اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

راهنمای کامل شروع یادگیری*طراحی وب سایت*برای علاقمندان !

Collapse
X
 • فیلتر
 • زمان
 • نمایش
پاک کردن همه
new posts

 • راهنمای کامل شروع یادگیری*طراحی وب سایت*برای علاقمندان !

  راهنمای کامل شروع یادگیری طراحی وب سایت برای علاقمندان !

  خیلی از دوستان در سوالاتی که مطرح کرده بودند ، می گفتند که دوست دارن طراح وب بشن و نمیدونن از کجا و به چه شکل شروع به کار کنند ، چه زبانی رو یاد بگیرند ، از چه ابزاری استفاده کنند و سوالاتی ازین قبیل . امروز به صورت کامل به این مسئله می پردازیم و برای کسانی که دوست دارن طراح وب بشن ، یه مسیر و راهنمای کامل رو مطرح میکنیم که حداقل بدونید برای طراح وب شدن در چه مسیری پیش برید ، چه زبان های برنامهنویسی رو یاد بگیرید و از چه ابزاری برای سریعتر شدن روند یادگیریتون استفاده کنید .
  خوب بهتره زودتر شروع کنیم . در یک پاراگراف مسیر کلی حرکت شما به سمت یادگیری طراحی وب رو مطرح میکنم . برای این منظور اول از همهباید زبان htmlرو فرار بگیرید ، htmlبرای طراحی شالوده و ساختار اصلی صفحه ی وب استفاده میشه . بعد از اون باید زبان CSSرو یاد بگیرید تا بتونید جزئیات شیوه ی نمایش صفحات وبتون رو تعیین کنید . پس از اون در صورت تمایل بد نیست که به سراغ جاوا اسکریپت برید تا بتونید به
  صفحات وبتون پویایی و امکانات ویژه تری اضافه کنید . بعد از اون هم اگه قصد دارید حرفه ای تر کار کنید باید به سراغ یک زبان برنامه نویسی سمتسرور (server–sideمثل phpیا asp.net) برید تا بتونید اسکریپت ها و برنامه های اختصاصی تحت وب برای خودتون بنویسید . بعد از یادگیری این موارد هم باید بشینید و حسابی به صورت عملی و تجربی کار کنید تا دستتون راه بیافته و تجربتون افزایش پیدا کنه .

  برای طراح وب شدن به ترتیب باید گام های زیر رو پیش برید :
  گام اول : یادگیری زبان HTML

  برای شروع کار و آغاز طراح وب شدنو طراحی سایت ، لازم و ضروریه که اول از همه زبان htmlرو یاد بگیرید . زبان htmlبرای ایجاد بدنه و ساختار اصلی صفحات وب به کار میره . شما از هر زبان برنامه نویسی )مثل (phpکه استفاده کنید نهایتا باید خروجی رو به صورت کدهای htmlبسازید .
  برای یادگیری این زبان کتاب های زیادی در کتاب فروشی ها موجوده . ولی پیشنهاد من اینه که همزمان با مطالعه حتما کد بزنید و به صورت عملی و تجربی کار کنید تا نتیجه مناسب رو بگیرید .
  مطالب مربوط به آموزش htmlرو که ما تهیه کردیم میتونید از اینجا و اینجا مطالعه کنید که در حال توسعه و افزایش مطالب هست .
  ما در اسپیناس سری آموزش کامل زبان HTMLرو برای شما تهیه کردیم که می تونید با مطالعه ی اون زبان htmlرو به خوبی فرا بگیرید .
  اگر زبانتون بد نیست پیشنهاد من اینه که بخش آموزش htmlسایت w3schoolsرو هم حتما برای شروع طراحی سایت مطالعه کنید . در اونجا مثال های زیادی زده شده و این مزیت هم وجود داره که همزمان میتونید کدها رو خودتون تست کنید و نتیجه اش رو در خروجی ببینید .
  گام دوم : آموختن و فراگیری زبان CSS

  با htmlساختار و پیکربندی کلی یک صفحه وب رو میسازیم . ولی برای اینکه ظاهر صفحه وب رو آراسته کنید باید از CSSاستفاده کنید . با CSS میتونید برای هر کدوم از تگ های htmlخصوصیاتی چون رنگ ، فونت ، سایز ، پس زمینه و … رو تعیین کنید . CSSرو به این منظور ایجاد کردند که ساخت پیکربندی صفحه وب رو از شیوه ی نمایش اون جدا کنند .(seperation of concepts )اگر می خواید این زبون رو به خوبی یاد بگیرید ، سری آموزش کامل زبان CSSو CSS3رو حتما مطالعه کنید .
  مطالب آموزشی سایت رو در زمینه ی CSSمی تونید از این قسمت مطالعه کنید .
  برای شروع یادگیری CSSهم برای شروع به بخش آموزش CSSسایت w3schoolsمراجعه کنید .
  گام سوم : یادگیری زبان جاوا اسکریپت

  وقتی که htmlو CSSرو خوب یاد گرفتید ، می تونید صفحات وب استاتیک رو طراحی کنید . مثلا میتونید قالب های وبلاگ سرویس های مختلفی مثل بلاگفا ، میهن بلاگ ، پرشین بلاگ و بلاگ اسکای رو طراحی و ویرایش کنید . اما اگر میخواید حرفه ای تر کار کنید باید بعد از htmlو CSSسراغ javascriptبرید . با جاوا اسکریپت میتونید پویایی و طراوت خاصی به صفحات وبتون بدید . می تونید اسکریپت های بدرد بخور و لازم برای خودتون بنویسید و صفحات وبتون رو جذاب تر کنید . جاوا اسکریپت برخلاف htmlو CSSیک زبان برنامه نویسی هست ، در صورتی که htmlو CSSزبان آشنا های نمادگذاری هستند . پس به منظور یادگیری javascriptباید وقت بیشتری بزارید تا با مفاهیم برنامه نویسی هم در کنار یادگیری این زبون بشید . تازه لذت کار با جاوا اسکریپت رو زمانی که از libraryهایی مثلjQueryاستفاده می کنید خیلی ملموستر و بیشتر لمس خواهید کرد .
  آموزش های مربوطه به زبان جاوا اسکریپت رو هم می تونید از این لینک دنبال کنید . می تونید سری آموزش و ویدیویی جاواسکریپت و سری آموزش ویدیویی جی کوئری رو دنبال کنید .
  سایت w3schoolsقسمتی هم برای آموزش جاوا اسکریپت داره که بد نیست دنبالش کنید . برای آشنایی اولیه مختصر و مفیده .


  گام چهارم : یادگیری زبان برنامه نویسی اسکریپتی مثل PHP

  گام بعدی اینه که شما به سراغ یک زبان برنامه نویسی سمت سرور مثل phpیا asp.netبرید . با استفاده از این زبون ها شما میتونید برنامه های تحت وب بزرگ و دلخواه خودتون رو بنویسید . یادگیری این زبان ها وقت ، تلاش و کار عملی زیادی رو می طلبه و فقط هم زمانی توصیه میشه که واقعا علاقمند باشید و برنامه ای برای توسعه و نوشتن نرم افزارهای تحت وب داشته باشید . و در صورتی که می خواید در حد ویرایش و طراحی قالب وبلاگ ها و صفحات ایستای وب کار کنید ، ۳گام اول براتون کافیه .
  بعد از یادگیری این نوع زبان ها هم باید با مفاهیم پایگاه داده ) (Databaseآشنا بشید تا بتونید محتوای ورودی و خروجی برنامه های نوشته شده رو ذخیره و استفاده کنید .
  سری آموزش زبان phpرو هم برای شما تهیه کردیم که می تونید اونرو بخونید . ولی برای شروع باز می تونید به بخش های آموزش ، php آموزش asp.netو آموزش ) SQLزبان کار با پایگاه های داده( در سایتw3schoolsمراجعه کنید .


  ناگفته نماند که من اینجا این دو زبان رو پیشنهاد دادم ، در صورتی که زبان های دیگری هم مثل ، perl ، rubyپایتون و .. هم برای نوشتن برنامه های تحت وب موجوده که البته کاربرد و استفاده ی کمتری دارند
صبر کنید ..
X